Zmień rozmiar czcionki:
Strona Główna arrow Aktualności
KOMUNIKAT

 

 

 

 

pobierz plik

 
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2017

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2017

 

Starachowice, dnia 17 lutego 2017 roku

 

Komunikat Prezesa Sądu Rejonowego w Starachowicach

 

Uprzejmie informuję, iż związku z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw, Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny koordynuje „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

W bieżącym roku obchody będą się odbywały w dniach 20 lutego-26 lutego.

Celem tej społecznej akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby ofiar przestępstw i zapewnienie potrzebującym skutecznej pomocy.

Podczas tegorocznego Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem bezpłatnych porad będą udzielali asystenci sędziów i kuratorzy sądowi.

Nadto, dyżury specjalistów będą odbywały się w Centrum Interwencji Kryzysowej CARITAS Diecezji Kieleckiej, Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, ul. Urzędnicza 7 B, 25-729 Kielce - od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 oraz w sobotę w godzinach 10.00-13.00. 

W dniach 20-26 lutego br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych udzielanych przez przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk.

 

 

Zał. Harmonogram dyżurów

 
Przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Baza danych osób nadzorujących lub koordynujących działanie służb realizujących zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

 

Plik do pobrania 

 

 
Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

W dniach  22 – 27 LUTEGO 2016 roku wzorem lat ubiegłych  odbędzie się ogólnopolska akcja „TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM”, mająca na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W ramach tegorocznej akcji wsparcia i promocji działań  Ministerstwa Sprawiedliwości udzielać będą Ośrodki Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem działające zarówno w okresie poprzedzającym powyższe wydarzenie, jak również w jego trakcie, i tak na terenie województwa świętokrzyskiego jest to:

 

Ośrodek  Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem działający przy  Centrum Interwencji Kryzysowej Caritas Diecezji Kieleckiej,

 

który planuje udzielanie porad prawnych i psychologicznych dla osób pokrzywdzonych przestępstwem w filiach Ośrodka.

 

 

 

Czytaj całość »