Zmień rozmiar czcionki:
Strona Główna arrow Aktualności
31 grudnia 2018 - godziny przyjęć interesantów
 
24 grudnia 2018 roku dniem wolnym od pracy
 
Tygodnia pomocy osobom pokrzywdzonym

 
Obchody tygodnia pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem odbędą się w dniach od 19 lutego 2018 r. do 25 lutego 2018 r.
 
  
  
 
KOMUNIKAT

 

 

 

 

pobierz plik

 
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2017

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2017

 

Starachowice, dnia 17 lutego 2017 roku

 

Komunikat Prezesa Sądu Rejonowego w Starachowicach

 

Uprzejmie informuję, iż związku z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw, Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny koordynuje „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

W bieżącym roku obchody będą się odbywały w dniach 20 lutego-26 lutego.

Celem tej społecznej akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby ofiar przestępstw i zapewnienie potrzebującym skutecznej pomocy.

Podczas tegorocznego Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem bezpłatnych porad będą udzielali asystenci sędziów i kuratorzy sądowi.

Nadto, dyżury specjalistów będą odbywały się w Centrum Interwencji Kryzysowej CARITAS Diecezji Kieleckiej, Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, ul. Urzędnicza 7 B, 25-729 Kielce - od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 oraz w sobotę w godzinach 10.00-13.00. 

W dniach 20-26 lutego br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych udzielanych przez przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk.

 

 

Zał. Harmonogram dyżurów

 
Przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Baza danych osób nadzorujących lub koordynujących działanie służb realizujących zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

 

Plik do pobrania 

 

 
Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

W dniach  22 – 27 LUTEGO 2016 roku wzorem lat ubiegłych  odbędzie się ogólnopolska akcja „TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM”, mająca na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W ramach tegorocznej akcji wsparcia i promocji działań  Ministerstwa Sprawiedliwości udzielać będą Ośrodki Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem działające zarówno w okresie poprzedzającym powyższe wydarzenie, jak również w jego trakcie, i tak na terenie województwa świętokrzyskiego jest to:

 

Ośrodek  Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem działający przy  Centrum Interwencji Kryzysowej Caritas Diecezji Kieleckiej,

 

który planuje udzielanie porad prawnych i psychologicznych dla osób pokrzywdzonych przestępstwem w filiach Ośrodka.

 

 

 

Czytaj całość »